بشارت های ولی امر مسلمین طی 10سال گذشته

بشارتهای مکرر و آشکار و پنهان ولی امر مسملین مبنی بر نزدیکی نابودی ظالمان و ستمکاران و پیروزی نهایی حق بر باطل طی سالیان گذشته آن قدر امیدآفرین و قابل توجه است که مرور تنها بخشی از آنها می تواند به خوبی پرده از افق دید درخشان و نورانی معظم له در این عرصه بردارد ، هرچند به دلیل حساس بودن این عرصه و جایگاه ولایت و گوشهای نامحرم دشمنان که مترصدند تا حقایق را از زبان رهبر جبهه حق بشنوند ، مجال آن باقی نمی گذارد تا مطالب صریحتر و آشکارتر بیان شود ، اما با این وجود انوار درخشان بشارت در کلام نائب امام زمان(عج) آن قدر متلالو و نافذ است که هر دل بیداری را با اولین نگاه مجذوب خود می کند.

ما به زمان ظهور امام زمان ارواحنافداه، این محبوب حقیقى انسانها نزدیک شده ‏ایم؛ زیرا معرفتها پیشرفت کرده است

مرداد 1378- نیمه شعبان


امروز شما به اوضاع دنیا نگاه کنید، همان چیزى که در روایاتِ مربوط به ظهور ولى عصر (ارواحنا فداه) وجود دارد، امروز در دنیا حاکم است؛ پر شدن دنیا از ظلم و جور. امروز دنیا از ظلم و جور پر است. در روایت و ادعیه‏ى گوناگون و زیارات مختلف مربوط به ولى‏عصر (ارواحنا فداه) دارد که «یملأ اللَّه به الأرض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا»؛ همچنانیکه یک روزى همه‏ى عالم از ظلم و جور پر بوده است - در روزگارانى ظلم و جور، وضع حاکم بر بشر بوده است - همانطور خداى متعال در زمان او عدل و داد را وضع حاکم بر بشریت قرار خواهد داد..... تشکیل نظام جمهورى اسلامى یکى از مقدمات این حرکت عظیم تاریخى است.

سخنرانی به مناسبت نیمه ی شعبان- 27 مرداد 87

امروز دنیاى اسلام افق روشنى در مقابل خود مشاهده میکند. دشمنان بزرگ و مستکبران گردن‏کلفت عالم که همه‏ى دنیا در اختیار آنها هست،بی امروز در مقابل خیزش امتهاى مسلمان و احساس ناتوانى میکنند؛ راه بر روى آنها بسته است و این نشان ‏دهنده‏ى وعده‏ى الهى است که فرمود: «و لینصرنّ اللَّه من ینصره انّ اللَّه لقوىّ عزیز».(1) و فرمود: «و نرید ان نمنّ على الّذین استضعفوا فى الأرض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثین».(2) اینها وعده‏ى الهى است. و فرمود: «و اللَّه غالب على أمره».(3) این وعده‏هاى الهى به برکت بیدارى و حرکت مسلمانها بتدریج خود را نشان میدهد.

(10/7/1387)عید فطر 

 من با اطمینان کامل میگویم که تحقق کامل وعده الهی یعنی پیروزی حق بر باطل و تمدن نوین اسلامی در راه است. نشانه‌ی این وعده‌ی تخلف ‌ناپذیر در اولین و مهمترین مرحله، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و بنای بلند آوزه‌ی نظام اسلامی بود که ایران را به پایگاه مستحکمی برای اندیشه‌ی حاکمیت و تمدن اسلامی تبدیل کرد.

(پیام حج1387)

ما به زمان ظهور امام زمان ارواحنافداه، این محبوب حقیقى انسانها نزدیک شده‏ایم؛ زیرا معرفتها پیشرفت کرده است.

 

امروز ذهنیت بشر، آماده آن است که بفهمد، بداند و یقین کند که انسان والایى خواهد آمد و بشریت را از زیربارهاى ظلم و ستم نجات خواهد داد؛ همان چیزى که همه پیغمبران براى آن تلاش کرده‏اند، همان چیزى که پیغمبر اسلام در آیه قرآن، وعده آن‏را به مردم داده است: «و یضع عنهم اصرهم والاغلال التى کانت علیهم»

 

بیانات مقام معظم رهبرى در جشن بزرگ منتظران ظهور همزمان با هفته بسیج و روز ولادت حضرت مهدى(عج)

 

1378/9/3

شعارهایى که امام زمان علیه‏الصّلاة والسّلام ‏وعجّل‏اللَّه‏ تعالى ‏فرجه بر سر دست خواهد گرفت و عمل خواهد کرد، امروز شعارهاى مردم ماست؛ شعارهاى یک کشور و یک دولت است. این خودش یک گام بسیار بلندى به سوى اهداف امام زمان است. روزى شعار توحید، شعار معنویت و شعار دیندارى، در دنیا منسوخ شده بود؛ سعى کرده بودند به طور کلّى آن را به دست فراموشى بسپارند؛ اما امروز در این منطقه عالم، این شعارها، شعارهاى رسمى حکومت است؛ شعارهاى رسمى اداره کشور و آحاد ملت است؛ علاوه بر این، این شعارها آرزوى ملتهاى مسلمان در بسیارى از کشورهاى دنیاست؛ و این شعارها یک روز تحقّق پیدا خواهد کرد.

این زمینه‏ها وقتى آماده شد؛ آن وقت که معلوم شد در مقابل قدرت مادّى مستکبران عالم، زمینه این وجود دارد که آحاد بشر بتوانند بر روى حرف حق خود بایستند، آن روز، روز ظهور امام زمان است؛ آن روز، روزى است که منجى عالم بشریت به فضل پروردگار ظهور کند و پیام او همه دلهاى مستعد را که در همه جاى جهان هستند، به خود جذب کند و آن وقت دیگر قدرتهاى ستمگر، قدرتهاى زورگو، قدرتهاى متّکى به زر و زور نتوانند حقیقت را - آن‏چنانى که قبل از آن همیشه کرده‏اند - با فشار زر و زور خود به عقب بنشانند یا مکتوم نگه‏دارند.

شما مردم عزیز - بخصوص شما جوانان - هرچه که در صلاح خود، در معرفت و اخلاق و رفتار و کسب صلاحیتها در وجود خودتان بیشتر تلاش کنید، این آینده را نزدیکتر خواهید کرد. اینها دست خود ماست. اگر ما خودمان را به صلاح نزدیک کنیم، آن روز نزدیک خواهد شد؛ همچنان که شهداى ما با فدا کردن جانِ خودشان آن روز را نزدیک کردند. نسلى که براى انقلاب آن فداکاریها را کردند، با فداکاریهاى خودشان آن آینده را نزدیکتر کردند. هرچه ما کار خیر و اصلاح درونى و تلاش براى اصلاح جامعه انجام دهیم، آن عاقبت را دائماً نزدیکتر مى‏کنیم.

بیانات مقام معظم رهبرى در سالروز میلاد خجسته امام زمان (عج

22/8/1379

جبهه باطل در حال شکست و عقب نشینی است . پیشروی تدریجی جبهه حق نسبت به گذشته بسیار قابل توجه است و سرانجام با ظهور امام زمان(عج) ، غلبه حق به صورت مطلق تحقق خواهد یافت .

5 آذر 1379  

علما و روشنفکران و سیاستمداران دنیای اسلام درس وحدت و یکپارچگی را برای ملتهای خود تکرار کنند و جوانان بالنده این نسل را برای رویارویی با حوادث بزرگ و به دوش کشیدن بار امانتی سنگین و شالوده ریزی امت متحد و یکپارچه اسلام آماده سازند.

قسمتی از پیام مقام معظم رهبری(مدظله) به مراسم حج سال 80

1/12/1380

در مقابل مستکبران عالم زمینه این وجود دارد که توده های مردم بر روی حرف حق خودشان بایستند ودر صورت تحقق این زمینه ظهور امام زمان(عج) خواهد بود.

سال 80

جهان استکبار مغلوب دنیای اسلام شده است.

سال 86

دنیا امروز حقیقتاً پر از ظلم و جور شده و تشنه عدالت مهدوی است.

نیمه شعبان 87

 

نسل کنونی فلسطین شکست قطعی اسرائیل را خواهد دید.

عید فطر 87  

اکنون به برکت بیداری امت اسلامی، افق آینده برای مسلمانان بیش از هر زمان دیگرتابناک تر است، و دشمنان اسلام و دنیاطلبان به ضعف و شکست خود اذعان می کنند.

10/7/87  

در مقابل قدرت مادی مستکبران عالم ، زمینه این وجود دارد که آحاد بشر بتوانند بر روی حرف حق خود بایستند ، چنین روزی روز ظهور امام زمان(عج) است . آن روز ، روزی است که منجی عالم بشریت ظهور کند و پیام او همه دلهای مستعد را که در همه جای جهان هستند به خود جذب کند.

نیمه شعبان سال امیرالمومنین(ع)


امروز شما به اوضاع دنیا نگاه کنید، همان چیزى که در روایاتِ مربوط به ظهور ولى عصر (ارواحنا فداه) وجود دارد، امروز در دنیا حاکم است؛ پر شدن دنیا از ظلم و جور. امروز دنیا از ظلم و جور پر است. در روایت و ادعیه‌ى گوناگون و زیارات مختلف مربوط به ولى‌عصر (ارواحنا فداه) دارد که «یملأ اللَّه به الأرض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا»؛ همچنانیکه یک روزى همه‌ى عالم از ظلم و جور پر بوده است - در روزگارانى ظلم و جور، وضع حاکم بر بشر بوده است - همانطور خداى متعال در زمان او عدل و داد را وضع حاکم بر بشریت قرار خواهد داد. امروز همین است؛ امروز ظلم و جور حاکم بر بشریت است. زندگى بشرِ امروز زندگى مغلوب و مقهورِ دست ظلم و استبداد در همه‌ى دنیاست. در همه‌جا این جور است. بشریت، امروز بر اثر غلبه‌ى ظلم، غلبه‌ى اغراض و هواهاى نفسانى دچار مشکلات فراوانند. دو میلیارد گرسنه در دنیاى امروز، وجود میلیونها انسانى که در نظامهاى طاغوتى مغلوب هواى نفس قدرتمندان طاغوتى هستند، حتّى فشار بر مؤمنین و مجاهدین فى سبیل اللَّه و مبارزان راه حق و ملتى مثل ملت ایران که توانسته است در یک مجموعه‌ى محدودى، در یک فضاى معینى، پرچم عدل و داد را بلند بکند و فشار بر مجاهدان فى سبیل اللَّه، همه نشانه‌ى سیطره‌ى ظلم و جور بر دنیاست. این، انتظار فرج را با وضعیت کنونى زندگى انسان در دوره‌هاى مختلف معنا میکند.

امروز ما انتظار فرج داریم. یعنى منتظریم که دست قدرتمند عدالت‌گسترى بیاید و این غلبه‌ى ظلم و جور را که همه‌ى بشریت را تقریباً مقهور خود کرده است، بشکند و این فضاى ظلم و جور را دگرگون کند و نسیم عدل را بر زندگى انسانها بوزاند، تا انسانها احساس عدالت کنند.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم‌ در روز نیمه‌ی شعبان

27/5/1387

 قرائن فراوان نشان میدهد دست قدرت الهی پشتیبان این ملت است و خداوند با فضل و عنایت خود و دعای مستجاب حضرت ولی عصر عج این ملت را به هدفهای بلند خوهد رسانید و دشمن را در مقابل این ملت بزرگ ذلیل و خاکسار خوهد کرد.

88/11/6

 

شکى نیست که بر اساس حقایقى که خداى متعال تقدیر کرده است، خاورمیانه‌ى جدید شکل خواهد گرفت. این خاورمیانه، خاورمیانه‌ى اسلام خواهد بود؛

8/12/88


پیام نظام اسلامی همان ارزشها،انسانیت و نجات ملتها از چنگ قدرتهای سلطه طلب است و ملتهای جهان اکنون تشنه چنین پیامی هستند.

89/3/3


6- نیت الهی بر این جاری شده که ستمگران در اواخر دوران ننگ آلود خود، به دست خویش سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزدیکتر کنند.

89/3/11


امروز جهان اسلام بلکه سرتاسر جهان ،شاهد تحولات بزرگی است که خبر میدهد از تغییر معادلات جهانی.

89/3/14


شرایط کنونی در عرصه بین المللی و تحولات در حال وقوع،و بویژه منطقه خاورمیانه،نشان یک تحول و تغییرات بزرگ در منطقه و سطح دنیاست.

89/3/18


ما امروز در یک برهه حساس به سر میبریم،برداشت خود من اینست که مراکز استکباری جهانی در مقابله با حرکت اسلامی(ایران)آخ رین تلاشهای خودشان را میکنند،در بسیاری از عرصه ها،تلاشها و تدابیرشان به بن بست خورده و کار از دستشان در رفته است و کمر بندی که به دور مسائل جهان کشیده بودند پاره شده و از دستشان در رفته است.

89/4/2


انشاءالله جوانهای ما آن روزی را خواهند دید که دشمنان گردن کلفت زورگوی بین المللی و جهانی احساس کنند که دیگر به ملت ایران نمیتوان زور گفت،خداوند به ملت عزیزمان و مسئولین دلسوز و خدمتگزارمان کمک کند تا با تلاش مخلصانه ی خود،این هدف را هرچه نزدیکتر کنند و با اعمال خود انشاءالله زمان آن را هرچه زودتر فراهم بیاورند.

89/4/5


ما از نظر سیاسی دوران استثنایی را میگذرانیم،ما دوران حرکت از یک گذرگاه دشوار را داریم میگذرانیم،البته ملت ما از این گذرگاه خواهد گذشت و به نقطه امن و امان و سلامت خواهد رسید.اما الان در حال یک حرکت عظیمیم.

89/4/13


باطل یعنی آن چیزی که بر خلاف سنت الهی در آفرینش است،این از بین رفتنی است.این زائل شدنی است .و نشانه های این زوال را هم امروز انسان مشاهده میکند،انسان به وضع بین المللی که نگاه میکند نشانه های این زوال را میبیند.

19-4-89


وضع دنیا عوض شده است،ملتها بیدار شده اند،ملتها و حکومتهای مسلمان،اهمیت و عظمت اسلام و عظمت این تکیه گاه مورد اعتماد و قابل اطمینان را دارند درک میکنند.بیداری اسلامی موجب شده است که آمریکا و قدرتهای بعد از او دیگر آن توانایی گذشته را نداشته باشند، ملتهای مسلمان باید راه توحید را مغتنم بشمرند و وعده ه الهی را صادق بدانند تا امت اسلامی انشاءا... بتواند قدرت،عزت و آبروی از دست رفته خود را باز یابد.

19-4-89

امروز جبهه‌ى مخاصم با جمهورى اسلامى ایران را نگاه کنید؛ یک جبهه‌ى عریض و طویل است؛ همه‌ى شیاطین و اشرار عالم در این جبهه جمعند؛ از صهیونیستها تا آمریکائى‌ها، تا خبیث‌ترین دولتهاى غربى، تا وابسته‌ترین و حقیرترین دولتهاى غیرغربى -همه توى این جبهه هستند؛ خیال نکنید کارى هست که دشمنان ما میتوانند علیه جمهورى اسلامى انجام بدهند و انجام نمیدهند؛ نه، هر کار توانستند، تا حالا کرده‌اند؛ هر کارى هم که بتوانند، میکنند. هر کار نمیکنند، به خاطر این است که نمیتوانند. اما ملت ایران، با قدرت، با عزت و با سربلندى، در مقابل همه‌ى اینها ایستاده است.

89/4/24

....(یکی از زمینه ها ی ظهور اینست که جریان حق باطل در طی مسیر و هدفی که دارند به نقطه اوج رسیده و صریح و آشکارا در مقابل هم صف آرایی می کنند...)


گر بخواهیم قضایاى کنونى کشورمان را تحلیل درست بکنیم و در تحلیل، به خطا دچار نشویم، باید از اینجا شروع کنیم که یک جبهه‌بندى قدیمى‌اى بین ایران اسلامى و بین یک مجمو عه ای وجود دارد ،از عمر این معارضه و منازعه و جبهه‌بندى، سى و یکى دو سال میگذرد؛امروز در این جبهه‌بندى، دو پدیده به چشم میخورد: یک پدیده این است که طرف مقابل ما، جبهه‌ى مقابل ما نسبت به قبل دچار ضعف است؛ یعنى حرکت جبهه‌ى مقابل، حرکت به سمت نزول بوده است؛ ضعیف شده است. پدیده‌ى دوم این است که جبهه‌ى ما به سمت قوّت است؛ یعنى حرکت ما حرکت رو به تقویت بوده. این دو پدیده، دو پدیده‌ى قابل استدلال است؛ یعنى حرفِ شعارى نیست، متکى به واقعیات است.(الا ان نصرالله قریب)

89/5/27


میخواهم به شما عرض کنم که ما داریم جلو میرویم، داریم پیشرفت میکنیم.دشمنان ما منحنى‌شان به طرف ضعف است، منحنى ما به طرف قوّت است.نظام طاغوتى، نظام سرمایه‌دارىِ متجاوز و ظالم در دنیا - که مظهرش رژیم ایالات متحده‌ى آمریکاست - امروز از ده سال پیش و از بیست سال پیش، بسیار ضعیف‌تر است.در نقطه‌ى مقابل، تفکر اسلامى و نظام جمهورى اسلامى، امروز از ده سال پیش، از بیست سال پیش، بسیار قوى‌تر و بسیار پیشرفته‌تر و بسیار آماده‌تر است.جوانهاى ما امروز از ده سال پیش خیلى بهترند، خودتان را براى امتحانهاى دشوار آماده کنید.(انا فتحنالک فتحا مبینا)

89/6/1


عزیزان من!کشور شما و ملت شما در یک پیچ خطرناک تاریخى در حال حرکت است.سى سال است ما داریم این پیچ را طى میکنیم.به نقاط خطرناک، خطرخیز رسیدیم، از آن عبور کردیم؛ لکن تمام نشده.این نقطه‌ى حساس تاریخى فقط مربوط به تاریخ ایران نیست، مربوط به تاریخ امت اسلامى است.ما در این پیچ عظیم تاریخى داریم با احتیاط، با تدبیر، با حواس جمع و با نیروى زیاد جلو میرویم.؛ همه‌ى کسانى که سینه سپر میکنند و پیشکرده‌هاى جبهه‌ى جهانىِ استکبارند که در مقابل ایران اسلامى قرار میگیرند، به همین سرنوشت دچار خواهند شد.این، تجربه است و در آینده هم همین جور خواهد بود.امام زنده خواهد ماند، انقلاب زنده خواهد ماند، شما زنده خواهید ماند؛ دشمنان شما منکوب و نکبت‌زده از سر راه خواهند رفت.این حرکت باید به قله‌هاى عالى اهداف انقلاب برسد و به فضل پروردگار و به حول و قوه‌ى الهى خواهد رسید.

89/06/31


ما علم را برای دستیابی به اقتدار حقیقی و برافراشتن پرچم عدالت و انسانیت در جهان دنبال می کنیم تا بتوانیم ضمن حمایت از مظلوم، در مقابل ظلم و جور ستمگران و سلطه جویان ایستادگی کنیم.

89/07/14


هدف فقط سر و سامان دادن به وضع کشور نیست.دنیاى اسلام، بلکه جامعه‌ى بشریت نیازمند کمک به آنها از سوى اسلام و امت اسلامى است.حرکت ملت ایران در همه‌ى عرصه‌ها حرکت توقف ناپذیرى است و ان‌شاءاللَّه بر خط درست و صراط مستقیم هدایت الهى و اسلامى و قرآنى پیش خواهد رفت.آینده‌ى ملت ایران، آینده‌ى روشنى است؛ و این بر دنیاى اسلام و بر امت اسلامى اثر خواهد گذاشت و ان‌شاءاللَّه ملتهاى مسلمان را روزبه‌روز بیدارتر خواهد کرد.امیدواریم خداوند متعال فرج ولى‌عصر (ارواحنا فداه)را نزدیک بفرماید؛ و ما را از یاران آن بزرگوار در حضورش و در غیبتش قرار بدهد.

89/8/2


امروز سرنوشت اسلام در این سرزمین، وابسته و گره خورده‌ى به سرنوشت نظام اسلامى است.نظام زنده است، نظام سرپاست، نظام قوى است و با اطمینان کامل عرض میکنم نظام بر همه‌ى چالشهائى که در مقابلش قرار دارد، فائق و پیروز خواهد شد.

89/07/29(قم)

حقاً و انصافاً امروز نیروهاى مسلح ما و ارتش جمهورى اسلامى ایران در یک طراز بسیار مطلوبى قرار دارد. هدف ، یک هدف الهى و انسانى است،این است که یک ارتش را، یک مجموعه‌ى نیروهاى مسلح را، یک ملت را آنچنان مقاوم و استوار میکند که قدرتهاى مادى قادر نیستند آن را به زانو در بیاورند و نصرت نهائى و پیروزى نهائى با اوست.خداى متعال به شما وعده داده است که اگر دین او را و راه او را و هدفهاى الهى را یارى کنید، شما را یارى خواهد کرد. یارى خدا به معنى یارى تمام نیروهاى موجود در این طبیعت است؛ همه به کمک شما خواهند آمد؛ نیروهاى ماوراء طبیعى هم به کمک شما خواهند آمد؛ یارى خواهید شد، پیش خواهید رفت؛ همچنان که امروز پیش رفتید.

89/8/19


گسترش موج بیداری اسلامی در دنیای امروز حقیقتی است که فردای نیکی را به امت اسلامی نوید می‌دهد. از سه دهه پیش که با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی، این خیزش پرقدرت آغاز شد، امت بزرگ ما بی‌وقفه پیش رفته، موانعی را از سر راه برداشته و سنگرهایی را فتح کرده است.ا مروز ملت فلسطین، قهرمان مقاومت است، ملت لبنان به تنهایی شکننده‌ی هیبت پوشالی رژیم صهیونیستی و فاتح جنگ 33روزه است و ملت ایران پرچمدار و خط شکن حرکت به سمت قله‌ها است.امروز جبهه‌ی ضداسلام که دو قرن بر ملت‌ها و دولت‌های اسلامی تحکمی ظالمانه می‌کرد و منابع آنان را به یغما می‌برد، شاهد زوال نفوذ خود و ایستادگی دلیرانه‌ی ملت‌های مسلمان در برابر خود است و در نقطه مقابل، حرکت بیداری اسلامی در حال پیشروی و عمق یابی روزافزون است .این اوضاع امیدبخش و حامل بشارت، باید ما ملت‌های مسلمان را از سویی مطمئن‌تر از همیشه، به سوی آینده‌ی مطلوب به پیش براند و از سوی دیگر با درس‌ها و عبرت‌های خود،هشیارتر از همیشه نگهدارد. قرآن کریم ، رسا و زنده، ما را مخاطب می‌سازد: «کُنتُمْ خَیْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنکَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ)). امت اسلامی در این خطاب عزتمند، پدید آمده برای بشریت است. هدف از پیدایش این امت ، نجات بشر و خیر بشر است.هیچ معروفی برتر از نجات ملت‌ها از چنگال قدرت اهریمنی استکبار و هیچ منکری زشت‌تر از وابستگی و خدمت به مستکبران نیست.

24/8/89( پیام به حجاج)

براى مؤمنانى که میخواهند راه حقیقت را، راه تعالى را، راه عروج به مدارج عالیه را طى کنند. بدون گذشت، امکان ندارد. من و شما که امتحان میشویم، معنایش این است که اگر توانستیم از این شدت و از این محنت عبور کنیم، یک وضع جدیدى، حیات جدیدى، مرحله‌ى جدیدى را به دست مى‌آوریم. در این خصوص، یک ملت و یک شخص تفاوتى نمیکند.در سال گذشته ملت ایران از یک امتحان عبور کرد، از یک فتنه عبور کرد. معناىآن این است که با این حرکت، با این قدرت بر عبور از فتنه و محنت، این ملت یک وضع جدیدى پیدا کرد؛ یک توانائى تازه‌اى در او به وجود آمد. بدانید بدانید حرکت پیشرونده ی ملت ایران ادامه پیدا خواهد کرد و به توفیق الهى و به حول و قوه‌ى الهى، آن دشمنى‌ها هم به هیچ نقطه‌اى نخواهد رسید و ملت ایران پیروز همه‌ى این ماجراها خواهد بود.

(89/8/26)

ملت ایران کار بزرگى انجام داده است. کار بزرگ این است که دنیائى را که یکجا و چهاراسبه به سمت جهنم حرکت میکرد و میتاخت، یک نهیب زده است، یک بخشى را جدا کرده است. امروز جمعیتهاى عظیمى از مردم دنیا متوجه حقیقت شده‌اند و ملت ایران به عنوان پیشتاز و پیشرو،راه را تغییر داده است و مسیر را عوض کرده است. مسیر جوامع انسانى باید به سمت خدا باشد، باید به سمت حقیقت باشد. ، بدیهى است که ا هل باطل ساکت نمى‌نشینند. اینها معارضه میکنند.البته اگر ما ایستادگى‌مان را ادامه دهیم، این معارضه نهایت روشنى دارد؛ «و لینصرنّ اللَّه من ینصره».(6) خداى متعال به‌تحقیق و بدون تردید نصرت را براىکسانى قرار داده است که به طرف حق حرکت میکنند و دعوت میکنند؛ملت ایران به برکت ایستادگى خود، به برکت ایمان خود، روزبه‌روز قوى‌تر شده است؛ دشمن هم روزبه‌روز ضعیف‌تر شده است.نهایت این مبارزه، پیروزى اسلام و مسلمین است. اما باید توجه داشته باشید که درگیرى و چالش وجود دارد؛ باید خودتان را آماده نگه دارید، خودتان را به‌روز نگه دارید، بصیرتتان را به‌روز نگه دارید، اخلاصتان را به‌روزنگه دارید.(پروردگارا! فرج ولیّت را، فرج دردانه‌ى عزیز عالم خلقت را روزبه‌روز نزدیکتر بفرما. پروردگارا! ما را از متمسکین به ولایت او و ولایت اجداد طاهرینش قرار بده.

(عید غدیر1389) 


زندگی بشر در دوران ظهور امام عصر (عج) ، نمونه کامل زندگی انسانی است ، بشر با تاریخ چند هزار ساله خود، همچنان در پیچ و خمهای زندگی بسر می برد و در زمان ظهور حضرت حجت، به بزرگ راه پیشرفت حقیقی می رسد که البته باید به طور مستمر در این زمینه تلاش کرد.اگر توحید، اعتقاد به خدا و التزام به این اعتقاد، به بدنه زندگی بشر بسط داده شود، مشکلات جامعه بشری حل و راه پیشرفت حقیقی گشوده خواهد شد.

(89/09/10)

ما باید مناسبات غلطى را که موجب عقب‌ماندگى ملتها و از جمله ملت خود ما شده است، عوض کنیم و تغییر دهیم. شعار ما، شعار جهانى است. شعارهاى ما، شعارهاى ناظر به بشریت است؛ شعارهاى ما ناظر به قطع دست مستکبران به طور کامل از کشور ما و ملت ماست؛ملت عزیز ما باید آنچنان حرکت کند و آنچنان قله‌هائى را فتح کند که دشمنان از دست یافتن بر سرنوشت این ملت بکلى مأیوس شوند. باید دشمن را مأیوس کنید. وقتى دشمن مأیوس شد، یک ملت از شرّ او خلاص خواهد شد.امروز ما باید هوشیار باشیم، باید بیدار باشیم،مسئولین کشور موظفند.جوانها موظفند. قشرهاى مختلف، همه وظیفه دارند. به لطف الهى تکیه کنید. به هدایت الهى مطمئن باشید و بدانید که خداى متعال سرنوشت خوبى را براى ملت عزیز ما مقدر فرموده است. ما باید تلاش کنیم و ان‌شاءاللَّه خودمان را به آن سرنوشت برسانیم. پروردگاراسلام ما را به امام زمان ما (سلام اللَّه علیه) برسان.

(89/10/08)


اسلام و جمهورى اسلامى یک راه نوئى را به بشریت ارائه کرد؛ نشان داد که میتواند در مقابل قلدرترین حکومتهاى دنیا مقاومت کند، بایستد،پرچم عدل و انصاف را بلند کند، پرچم انسانیت را بلند کند. هر جائى که ما توانستیم درست تشخیص بدهیم - یعنى همان بصیرت - و به دنبال آن احساس تکلیف کردیم،و وارد میدان شدیم، غلبه با ما بوده است؛ «فاذا دخلتموه فانّکم غالبون».(1) ملت ایران در میدانهاى گوناگون، کمک الهى را، حمایت الهى را لمس کرده است، حس کرده است؛ در همین فتنه‌ى سال 88 دست قدرت الهى بود؛ مردم بیدار شدند، مردم وارد صحنه شدند و یک حرکت عظیم را خنثى کردند.ملت ایران یک راهى را شروع کرده است، در امتحانهاى بسیارى پیروز شده است. امروز ملت ایران در سیاستهاى داخلىِ خودش مقتدر است؛ در سیاست خارجىِ خودش مقتدر است؛ در تأثیرگذارى بر روى منطقه مقتدر است؛ در تأثیرگذارى بر روى مسائل مهم جهانى هم مقتدر است؛ اینها یک واقعیاتى است، یک حقایقى است.این راه، راهى است که باید بتواند ملت ما را به اسلام نابِ کامل برساند؛حیات طیبه‌ى دنیا و آخرت در اسلامِ کامل است.

(89/10/19)

دهه‌ى فجر و بیست‌ودوم بهمنِ امسال یک شور و حال دیگرى دارد؛ زیرا مردم پس از سالها مجاهدتِ خود مشاهده میکنند که انعکاس صداى آنها، فریاد مظلومانه و قدرتمندانه‌ى آنها امروز در مناطق دیگرى از دنیاى اسلام با قوّت و قدرت شنیده میشود.حوادث امروز شمال آفریقا، کشور مصر، کشور تونس، برخى کشورهاى دیگر، براى ما ملت ایران معناى دیگرى دارد، معناى خاصى دارد؛ این همان چیزى است که همیشه به عنوان حدوث بیدارى اسلامى، به مناسبت پیروزى انقلاب بزرگ اسلامى ملت ایران گفته میشد؛ امروز خودش را دارد نشان میدهد؛ لذا این دهه مهم است.اکنون در دنیای اسلام حادثه‌ئی بزرگ و باشکوه و سرنوشت‌ساز در حال وقوع است. حادثه‌ئی که میتواند همه‌ی معادلات استکبار را در این منطقه بسود اسلام و بسود ملت‌ها دگرگون سازد. حادثه‌ئی که میتواند عزت و کرامت را به ملت‌های عرب و امت اسلامی برگرداند و غبار ده‌ها سال رفتار ظالمانه و تحقیر و تذلیلی را که از سوی آمریکا و غرب بر این ملت‌های کهن و ریشه‌دار وارد آمد، از سر و روی آن‌ها پاک کند.

(89/11/15)

ملت ایران در 32 سال گذشته با استقامت و ایستادگی خود بر اسلام و نظام اسلامی و با پیشرفتهای چشمگیری که در این چارچوب به دست آورده، الگوی ملتها شده است.امروز روزی است که ملتها در خاورمیانه و دنیای اسلام بیدار شده اند و زمان پایان دوران سلطه قدرتمندان و افول تدریجی قدرتها فرا رسیده است.اختلاف و تفرقه میان آحاد مردم، میان مسئولان و بخشهای گوناگون نظام، و میان نظام و مردم، اهداف اصلی دشمن برای بر هم زدن انسجام موجود در کشور است که باید با همه اشکال آن مقابله کرد که تنها راه مقابله نیز حفظ و تقویت بصیرت، و در نظر گرفتن اهمیت و حساسیت جایگاه کنونی ملت ایران است.باید با بصیرت و پرهیز از اختلافات، جایگاه بسیار تأثیرگذار ملت ایران را حفظ کرد.

html>

/ 0 نظر / 23 بازدید